Wyposażenie

„Tęczowe Przedszkole” oferuje wychowankom słoneczne i pełne żywych kolorów sale zajęć z wyposażeniem dostosowanym do wieku dzieci, ich zainteresowań i potrzeb. Nauczyciele wspólnie z rodzicami organizują dzieciom tematyczne kąciki zainteresowań (muzyczne, teatralne, plastyczne, konstrukcyjne, przyrodnicze, czytelnicze, lalek, lekarskie itp.) w zależności od realizowanych zadań edukacyjnych. Przy wszystkich salach znajdują się nowocześnie urządzone łazienki wykonane zgodnie z wymogami unijnymi. Do każdej sali dzieci zapraszane są przez kropelki tęczowego deszczu (zielone, żółte, niebieskie i czerwone).

W holu przedszkola znajdują się tablice informacyjne dla rodziców prezentujące ważne informacje z życia poszczególnych grup oraz tablica, na której zamieszczane są prace plastyczne dzieci. Dodatkowo utworzona jest tu wielka galeria najciekawszych prac plastyczno – technicznych wychowanków oraz prac, które powstały w odpowiedzi na konkursy plastyczne. Rodzice mogą więc na bieżąco śledzić osiągnięcia swoich dzieci. Dekoracja holu dostosowana jest do pór roku, różnych świąt czy uroczystości przedszkolnych.

Tym co w znaczący sposób wyróżnia naszą placówkę jest profesjonalne podejście do wszelkiego rodzaju występów z udziałem wychowanków. Dysponujemy bardzo rozbudowaną garderobą ze strojami dla dzieci na uroczystości przedszkolne i środowiskowe (stroje wykonali samodzielnie pracownicy przedszkola). Dzięki temu wszystkie dzieci bez względu na zamożność rodziców mają jednakowe warunki do zaprezentowania się w trakcie występów publicznych (wyeliminowaliśmy w ten sposób materialną stronę edukacji muzycznej i teatralnej oraz zjawisko segregacji dzieci).

W garderobie przedszkolnej znajdują się profesjonalnie wykonane stroje ludowe do tańców góralskich, lubelskich i krakowskich, stroje do tańców towarzyskich dla 4 grup, kostiumy kwiatów łąkowych, zwierząt, kostiumy do Jasełek, stroje do bajek „Kopciuszek”, „Calineczka”, „ Kot w butach”.

Oprócz strojów dla dzieci posiadamy przygotowane duże dekoracje ścienne na uroczystości przedszkolne o następującej tematyce: Łąka, Las, Zagroda wiejska, Zimowy krajobraz, Szkoła, W krainie baśni, Lubelska Starówka.

Placówka posiada bogaty księgozbiór literatury pedagogicznej oraz dziecięcej w liczbie około 3 tys. egzemplarzy.

Wrzesień 2023
S M T W T F S
« Aug    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kategorie wydarzeń

  • Brak kategorii

Archiwalne grupy