Polak Mały – „Polskie symbole narodowe”

  Kochane Przedszkolaki!

Kto wie, jak wygląda godło Polski? Co symbolizują czerwień i biel? Dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią? Brawo dla tych, którzy znają odpowiedź!!! A kto jeszcze nie wie, niech się nie martwi :) Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w filmie animowanym dla najmłodszych.

Zapraszamy Was w filmową podróż po dziejach naszej Ojczyzny, podczas której poznacie polskie symbole narodowe: godło, flagę i hymn. Dowiecie się także, w jakich okolicznościach doszło do ich powstania oraz jaka była rola tych symboli w dawnych czasach, kiedy powstawało czy odradzało się państwo polskie a jaka jest dziś.

Gotowi? Zatem poznajcie nowego kolegę – to Polak Mały :) Będzie Wam towarzyszył w wyprawie!

Polak Mały

TO WAŻNE!!! W podróż zabierzcie ze sobą urządzenie multimedialne i z pomocą osoby dorosłej wklejcie w przeglądarce poniższy link:

Miłej podróży!

Kochani Rodzice!

Film animowany „Polskie symbole narodowe” powstał w ramach projektu edukacyjny IPN „Historia w kolorach”. Projekt jest skierowany do najmłodszych odbiorców historii najnowszej. Jego głównym celem jest zainteresowanie dzieci i młodzieży dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych – godła, flagi i hymnu. W ramach projektu powstał m.in. krótki film animowany „Polskie symbole narodowe”, trójwymiarowa książeczka i kolorowanki, które można wykorzystać na zajęciach z dziećmi w przedszkolach lub szkołach podstawowych. Jako materiały uzupełniające są także gry internetowe, nawiązujące do postaci i obrazów pojawiających się w filmie, oraz klasyczne puzzle.

 

 

 

 

 

Grudzień 2023
S M T W T F S
« Nov    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kategorie wydarzeń

  • Brak kategorii

Archiwalne grupy