Jestem małym ekologiem

Witajcie Przedszkolaki! Dzisiaj – 22 kwietnia – przypada Dzień Ziemi! Warto przy okazji tego dnia pobyć trochę bliżej Przyrody i pomyśleć, jak ważna jest ona w naszym życiu ;)

22 kwietniaDzień Ziemi.

Pozostaw ślad w przyrodzie

Podczas spaceru w lesie, parku, nazbieraj kamyki, patyczki, szyszki, opadłe liście, owoce itd. Ułóż z nich swoje imię, jakiś ciekawy napis lub po prostu piękną kompozycję z naturalnych składników. Pozostaw ją dla innych. A jeśli chcesz, zrób zdjęcie i podziel się nim z nami ;)

Cicho, a tyle dźwięków

Podczas spaceru pobawcie się w liczenie dźwięków przyrody. Usiądźcie z zamkniętymi oczami i dłońmi zaciśniętymi w pięści. Wsłuchajcie się dokładnie w dźwięki przyrody. Za każdym razem kiedy usłyszycie jakiś dźwięk – śpiew ptaka, bzyczenie pszczoły, plusk wody, szum listków itp., wyprostujcie jeden palec.

Przyrodnicze obrazy (na taśmie dwustronnej)

Przygotuj sztywny kartonik (blok techniczny, tektura, brystol) formatu A5 lub A6 z naklejonym szerokim, dość dużym paskiem taśmy dwustronnej. Podczas spaceru z rodzicami nazbieraj kilka skarbów przyrody i stwórz z nich kompozycję przyklejając ją do taśmy. Takie obrazy można tworzyć z różnych środowisk i w różnych porach roku.

Sudoku obrazkowe

Wytnij obrazki i uzupełnij nimi puste miejsca tak, żeby w każdym rzędzie, kolumnie i pogrubionym kwadracie obrazki się nie powtarzały.

Nasza planeta

Posłuchajcie piosenki – „Nasza planeta” o tym, czego potrzebuje nasza Ziemia i w czym mogą pomóc dzieci :)
https://www.youtube.com/watch?v=1MZovZPTP7I

Drodzy Rodzice. Mnóstwo pomysłów na zabawy ekologiczne znajdziecie na stronie men.gov.pl w zakładce Zdalne nauczanie:
https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje/jestem-malym-ekologiem
Pamiętajmy jednak przede wszystkim o zdrowiu i bezpieczeństwie – własnym i dzieci :)

Marzec 2024
S M T W T F S
« Feb    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kategorie wydarzeń

  • Brak kategorii

Archiwalne grupy