Zabawy ze słoniem

Witajcie Przedszkolaki! Słonko świeci za oknami, chce się bawić razem z nami! :) Kto już po śniadanku? Nie zapomnijcie o porannej toalecie!

Dziś chcemy Wam kogoś przedstawić.
Wielkie zwierzę. Całkiem szare,
A przy buzi ma kłów parę.
Długim nosem liście zrywa
i trąbieniem się odzywa!
Przy nim – mały nawet koń!
Bo to jest… ogromny …(słoń)

Czy wiecie, że małe słonie bawią się i figlują jak dzieci? Sami zobaczcie! (kliknij w aktywny link pod zdjęciem)

Na pewno znacie wiersz J. Brzechwy pt. „Słoń Trąbalski”. Pobawcie się z rodzicami lub starszym rodzeństwem w dopowiadanie słów:
„Był sobie słoń, wielki jak …
Zwał się ten słoń Tomasz …
Wszystko co miał, było jak …
Lecz strasznie był za…” itd.

W Polsce słonie możemy spotkać w ZOO. Wybierzmy się więc na wycieczkę, przy piosence. Naśladujcie ruchy i odgłosy zwierzaków!

16. kwietnia przypadał Dzień Ochrony Słoni. Możecie zrobić kartkę urodzinową z okazji ich święta.

Potrzebne będą: balonik, papier w kolorze balonika, 2 oczka ruchome lub 2 kółeczka od dziurkacza, klej, nożyczki, większa kartka do naklejenia, dowolne ozdoby.
Wykonanie:
Złóż kolorową kartkę na pół i narysuj kształt zbliżony do serca ale tak, aby na zgięciu pozostawić połówki złączone.
Wytnij kształt – po rozłożeniu będą to uszy słonia. Naklej uszy na kartkę. Na środku doklej balonik wąską częścią w dół (trąba), a na nim naklej oczka – gotowe lub zrób z kółeczek od dziurkacza. Ozdób dowolnie. Twoja kartka urodzinowa ze słoniem jest gotowa!

Drodzy Rodzice. Obok aktywności zaplanowanych w zakładce Grupy mamy dziś dla dzieci kilka dodatkowych propozycji na zabawy. Każda zabawa będzie dla dziecka pouczająca jeśli będzie je uczyła nowych umiejętności lub ćwiczyła te, które już posiada oraz jeśli będzie wzbogacała wiedzę dziecka, dlatego warto wplatać ciekawostki oraz prostować fakty, np. zadając dziecku pytania: Czy istnieją naprawdę różowe słonie? A żółte lub pomarańczowe? Takie stawianie pytań uczy dziecko myślenia krytycznego, bardzo cennej umiejętności w rozwoju umysłowym.

Marzec 2024
S M T W T F S
« Feb    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kategorie wydarzeń

  • Brak kategorii

Archiwalne grupy