Dzienne archiwum: 10/11/2023

Dzień Jeża w Grupie II

W piątek 10. listopada Grupa II „Jeżyki” obchodziła Międzynarodowy Dzień Jeża, bardzo pożytecznego, kolczastego zwierzaka. Tego dnia wszystkie dzieci z grupy miały na głowie opaski z jeżami. Podczas zajęć i zabaw dzieci poszerzały swoja wiedzę na temat środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, odżywiania, przygotowania do zimy oraz sposobu dbania o te zwierzaki, bo jeże są gatunkiem chronionym! Przedszkolaki poznały wiele ciekawostek na temat jeży, np.: Czy wiecie, że jeże mają ogonki, ale nie potrafią mówić, a jeżowe igły są w środku puste jak słomka do picia napojów? Dzieci bawiły się także w zabawy ruchowe „Na dywanie siedzi jeż”, noszenie „liście na grzebiecie” oraz w zabawę rozwijającą orientację w schemacie ciała „Gdzie jabłuszko schował jeż?”. Następnie przedszkolaki obejrzały dwa domki dla jeży w przedszkolnym ogrodzie i wspólnie wysprzątały oraz wyścieliły świeżymi listkami ich wnętrza. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy i medale za aktywne uczestniczenie i pomoc w ochronie „kolczastych” przyjaciół.

Obchodziliśmy w przedszkolu Święto Niepodległości

Dnia 10. listopada świętowaliśmy w przedszkolu Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci z grupy IV „Sówki” wystąpiły dla kolegów z młodszych grup w przedstawieniu pt. „Jesteśmy Polakami”.
Podczas występu wszystkie dzieci odśpiewały wspólnie Hymn Polski. Przedszkolaki wykonały też okolicznościowe prace plastyczne przedstawiające polskie symbole narodowe oraz piękno naszej ojczyzny.

Listopad 2023
S M T W T F S
« Oct   Jan »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Kategorie wydarzeń

  • Brak kategorii

Archiwalne grupy