Miesięczne archiwum: Listopad 2023

Wycieczka Grupa IV „Sówki” do Szkoły Podstawowej nr 29

We wtorek 21 listopada dzieci z grupy IV „Sówki” udały się do Szkoły Podstawowej Nr 29, aby wziąć udział w lekcji, w czasie której była wykorzystana tablica interaktywna. Dzieci pracując na takiej tablicy układały puzzle, kolorował obrazek według kodu, dobierały napisy do fragmentów obrazka oraz grały w memory.

Dzień Jeża w Grupie II

W piątek 10. listopada Grupa II „Jeżyki” obchodziła Międzynarodowy Dzień Jeża, bardzo pożytecznego, kolczastego zwierzaka. Tego dnia wszystkie dzieci z grupy miały na głowie opaski z jeżami. Podczas zajęć i zabaw dzieci poszerzały swoja wiedzę na temat środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, odżywiania, przygotowania do zimy oraz sposobu dbania o te zwierzaki, bo jeże są gatunkiem chronionym! Przedszkolaki poznały wiele ciekawostek na temat jeży, np.: Czy wiecie, że jeże mają ogonki, ale nie potrafią mówić, a jeżowe igły są w środku puste jak słomka do picia napojów? Dzieci bawiły się także w zabawy ruchowe „Na dywanie siedzi jeż”, noszenie „liście na grzebiecie” oraz w zabawę rozwijającą orientację w schemacie ciała „Gdzie jabłuszko schował jeż?”. Następnie przedszkolaki obejrzały dwa domki dla jeży w przedszkolnym ogrodzie i wspólnie wysprzątały oraz wyścieliły świeżymi listkami ich wnętrza. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy i medale za aktywne uczestniczenie i pomoc w ochronie „kolczastych” przyjaciół.

Obchodziliśmy w przedszkolu Święto Niepodległości

Dnia 10. listopada świętowaliśmy w przedszkolu Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci z grupy IV „Sówki” wystąpiły dla kolegów z młodszych grup w przedstawieniu pt. „Jesteśmy Polakami”.
Podczas występu wszystkie dzieci odśpiewały wspólnie Hymn Polski. Przedszkolaki wykonały też okolicznościowe prace plastyczne przedstawiające polskie symbole narodowe oraz piękno naszej ojczyzny.

Grupa IV na zajęciach z Ozobotami w SP 29

W poniedziałek 6. listopada dzieci z grupy IV „Sówki” były w Szkole Podstawowej nr 29, gdzie uczestniczyły w lekcji i w zajęciach z Ozobotami. Dzieci poznały zasady działania Ozobotów, sposoby budowania tras i rodzaje komend, a następnie w grupach konstruowały wspólne trasy i testowały je z wykorzystaniem małych robotów. Przedszkolakom asystowali starsi koledzy z klasy III.

Listopad 2023
S M T W T F S
« Oct   Jan »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Kategorie wydarzeń

  • Brak kategorii

Archiwalne grupy