Miesięczne archiwum: Październik 2023

Wycieczka Grupy IV do Szkoły Muzycznej

W dniu 31.10.2023r dzieci z grupy IV wybrały się na wycieczkę do Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego  w Lublinie aby wziąć udział w koncercie pt. „Inspiracje ludowe w polskiej muzyce klasycznej”. Przedszkolaki wysłuchały utworów o charakterze ludowym granych przez uczniów tej szkoły. Usłyszeć można było: fortepian, skrzypce, akordeon, flet, klarnet. Dzieci poznały także polskie tance narodowe. 

Zajęcia z Fundacją EX LEGE

W czwartek 26. października Grupa III „Kotki” i grupa IV „Sówki” wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez Panią z Fundacji EX LEGE – organizacji działającej na rzecz ochrony praw zwierząt. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak działa fundacja i czym się zajmuje na co dzień. Dzieci dowiedziały się także, jak opiekować się zwierzakiem w domu, oglądały przybory dla psów i kotów, takie, jak np. odpowiednie obroże czy smycze.

Jesienne porządki z grupą Kotków

Pszczelarz

We wtorek nasze przedszkole odwiedził Pan pszczelarz. Dzieci poznały tajemnice pracy w tym zawodzie, podstawy wiedzy o pszczołach oraz produkcji miodu. Zobaczyliśmy w bezpieczny sposób mały rój pszczół z bliska.

Bardzo dziękujemy za to ciekawe spotkanie.

Grupa IV „Sówki” na pokazach fizycznych w Szkole

W poniedziałek 23. października grupa „Sówki” była w Szkole Podstawowej nr 29 na lekcji fizyki i na pokazach fizycznych. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w pokazach, które przybliżały dzieciom pojęcia atomu, ładunku elektrycznego, energii i światła. Jak stwierdziły przedszkolaki, już wiedziały wcześniej o istnieniu takiej „magii” ;) Przy okazji wycieczki utrwalaliśmy zasady zachowania w szkole i zasady bezpiecznego zachowania w pobliżu i na przejściu dla pieszych.

Gr Jeżyków

W miniony czwartek 5. października w Grupie „Jeżyki” odbył się piknik
rodzinny z okazji Dnia Pieczonego Ziemniaka. Zaproszeni rodzice mieli
możliwość obejrzeć występ taneczny dzieci z krótką inscenizacją
zatytułowaną „Kolorowe listki”. Po występie przyszedł czas na
poszukiwanie ziemniaków porozrzucanych po całym ogrodzie przedszkolnym,
które następnie wykorzystaliśmy do konkurencji sportowych. Rodzice wraz
z dziećmi  ćwiczyli swoje umiejętności w rzucaniu ziemniakiem do celu,
sadzeniu ziemniaków czy pokonywania toru przeszkód z ziemniakiem na
łyżce. Po wytrwałej rywalizacji przyszedł czas na pyszny poczęstunek
przygotowany przez rodziców, a następnie odbyły się warsztaty, na
których dzieci wspólnie z rodzicami wykonały z pomocą głównego
„bohatera” pikniku swoje „Ziemniakowe cudaczki”. Towarzyszyła nam
„ziemniaczana” muzyka oraz mnóstwo pomysłowości i kreatywności podczas
wykonywania prac-stworków.
Wszystkie „Ziemniaczki cudaczki” trafiły na wystawę i zdobią naszą
szatnię ciesząc oczy odwiedzających nasze przedszkole. Zapraszamy do
obejrzenia „Jeżykowych” ziemniaków-cudaków 

Grupa IV „Sówki” na wystawie grzybów

W czwartek 19. października grupa IV „Sówki” była na wystawie edukacyjnej „Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia” zorganizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną przy ul. Uniwersyteckiej. Podczas wystawy przedszkolaki uczestniczyły w prelekcji na temat budowy i różnorodności grzybów, zasad bezpiecznego grzybobrania oraz potrzeby ochrony grzybów. Dzieci miały też okazję obejrzeć z bliska i porównać wygląd grzybów jadalnych i często bardzo podobnych do nich grzybów niejadalnych lub trujących.

Grupa Jeżyków

Pani Dentystka u „Jeżyków” – poznajemy zawody rodziców

We wtorek – 17. października zawitał do nas gość – mama Lenki, która jest dentystką. Celem wizyty było uświadomienie dzieci o ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie u Jeżyków nawyków prozdrowotnych. Następnie Pani Dentystka opowiedziała i zaprezentowała nam jak dbać o zęby. Pokazała prawidłowe szczotkowanie zębów, wyjaśniła dzieciom jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz częsta wizyta w gabinecie stomatologicznym. Dzieci za pomocą szczoteczek, past do zębów oraz kubeczków, w praktyce utrwalały jak prawidłowo myć ząbki. Na zakończenie Jeżyki otrzymały kolorowanki oraz dyplomy „Właściciela pięknego uśmiechu”.

Serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie za podzielenie się z dziećmi swoim doświadczeniem, cenne rady oraz prezenty :)

Spotkanie z absolwentkami naszego przedszkola

We wtorek 17. października w grupie „Sówek” gościły absolwentki naszego przedszkola – Zuzia i Marysia, obecnie uczennice klasy 7. Starsze koleżanki opowiedziały zerówkowiczom o swoich wspomnieniach z przedszkola, o szkolnych obowiązkach. Pokazały też podręczniki, z których się uczą i swoje zeszyty. Co ciekawe, w podręczniku do geografii do klasy 7 znaleźliśmy tematy o lesie i my też się uczymy właśnie o lasach ;)

Jesienny Koncert Muzyczny – zapoznanie z fletem poprzecznym

W poniedziałek 9. października przedszkolaki ze wszystkich grup wzięły udział w Koncercie Muzycznym, podczas którego poznały budowę i brzmienie fletu poprzecznego, słuchały i bawiły się przy utworach muzyki poważnej i piosenkach o tematyce jesiennej, a przy okazji przypomniały dary jesieni z lasu, sadu i ogrodu.

Wycieczka grupy IV „Sówki” do Skansenu

W czwartek 5. października grupa IV „Sówki” uczestniczyła w wycieczce do Skansenu i w lekcji muzealnej „Ginące zawody”. Podczas spotkania dzieci zwiedziły młyn i poznały pracę młynarza. Następnie odwiedziły kuźnię kowala, gdzie oglądały pokaz podkuwania konia oraz narzędzia pracy kowala i przedmioty, które wytwarzał. Potem przedszkolaki obejrzały izbę, w której pracował olejarz i poznały proces wytwarzania oleju z rozgniecionych ziaren rzepaku. Na koniec odwiedziły chatę garncarza i izbę, w której wytwarzał z gliny naczynia, garnki, patelnie i zabawki. Wycieczka przeniosła dzieci w czasy sprzed 100 lat.

Piknik rodzinny w Grupie „Sówek” z okazji Dnia Ziemniaka

W środę 4. października w Grupie „Sówek” odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Ziemniaka. Wychowawczynie zaprosiły dzieci i rodziców do wspólnych zabaw przy muzyce. Następnie rodzice wcielili się w role warzyw i wystąpili przed dziećmi w inscenizacji wiersza J. Brzechwy „Na straganie”. Po występach przyszedł czas na konkurencje sportowe rodzice kontra dzieci na torze przeszkód i w wyścigach z ziemniakami na łyżce. Na zakończenie odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których rodziny wykonywały prace plastyczne nt. „Jesienne drzewa”. Jak przystało na Dzień Ziemniaka – nie mogło zabraknąć też pieczonych ziemniaków, które dzieci przygotowały z Paniami w przedszkolu ;)

Wycieczka Grupy IV „Sówki” do szkoły

W środę 4. października Grupa IV „Sówki” uczestniczyła w wycieczce do Szkoły Podstawowej nr 29 w Lublinie. Po przywitaniu z panią Beatą, nauczycielką klas młodszych zerówkowicze poznawali bliżej szkołę: świetlicę, stołówkę, sekretariat, pokój psychologa i pedagoga oraz bibliotekę, w której na dzieci czekały przygotowane przez Panią Grażynkę zabawne wierszyki oraz ilustracje i zagadki nawiązujące do popularnych bajek. Podczas wycieczki odwiedziliśmy także klasę I i naszych ubiegłorocznych kolegów, teraz już uczniów klasy I ;)

Październik 2023
S M T W T F S
« Sep   Nov »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Kategorie wydarzeń

  • Brak kategorii

Archiwalne grupy