Miesięczne archiwum: Marzec 2023

Zabawy edukacyjne z Darami Froebla – cd.

Grupa III Kotki podczas wykonywania zadania Znajdź odpowiedni szereg – zabawy z darem 7 w ramach projektu „PogłówkujMy”.
Na początek wspólnie układaliśmy 3 szeregi z figur z Daru 7: wybrane chętne dzieci układały po 3 figury podane przez n-la (ćwiczenie uwagi, pamięci, utrwalanie figur), a następnie wskazywały szereg spełniający podany warunek (np. „Wskażcie szereg, w którym nie ma białych figur”). Po tym dzieci w grupach 4-osobowych przy dywanikach układały własne szeregi z 7 figur, a następnie podawały kolejno warunek, a pozostali mieli odgadnąć i wskazać szereg, który ten warunek spełniał. U niektórych dzieci szeregi przyjmowały kształty – tęczy, rakiety, pojazdu itp. ;)

Świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny

21. marca z okazji Pierwszego Dnia Wiosny grupa III „Kotki” wzięła udział w wiosennym marszu zorganizowanym przez zaprzyjaźnione Kubusiowe Przedszkole nr 33. Barwny pochód przedszkolaków z przedszkoli w dzielnicy LSM wyruszył spod Domu Kultury LSM w kierunku placu z rakietą. Dzieci i panie szły alejkami osiedlowymi z Marzannami, kolorowymi kwiatami, motylami i samodzielnie zrobionymi tulipanami, śpiewając wiosenne piosenki i wywołując wiele radości i sympatii wśród przechodniów, Na zakończenie świętowania Marzanny „odleciały” w Kosmos słynną rakietą, aby zima już do nas nie wróciła, a przedszkolaki ozdobiły kolorowymi dekoracjami plac zabaw. Teraz czekamy tylko na cieplejsze wiosenne dni i słoneczną pogodę :)

Edukacyjne zabawy z darami Froebla w grupie Kotków

Grupa III Kotki podczas wykonywania zadania Zabawy logiczne z wykorzystaniem piłeczek z daru 1 w ramach realizacji projektu „PogłówkujMy”. Dar 1 zastąpiliśmy darem 7. Dzieci najpierw ułożyły niebieską rybkę, która przepłynęła ocean wg wierszyka. Potem układały wg poleceń kolejne rybki, a przy tym określały ich kolejność – która jest pierwsza, ostatnia, która jest niebieska, za jaką rybką płynie pomarańczowa itp. Było to doskonałe ćwiczenie do określania kolejności, stosowania liczebników porządkowych i określania stosunków przestrzennych.

Ogródek w Grupie Kotków

W piątek 17.03 w naszym ogródku w sali posadziliśmy cebulkę dymkę. Każdy posadził własną i podpisał swój kubeczek. Teraz będziemy obserwować, kiedy pojawią się pierwsze szczypiorki.

Grupa Kotków 🐈😺

Siejemy owies, rzeżuchę oraz sadzimy cebulę i fasolę

Początek zbliżającej się wiosny to czas siania i sadzenia roślin. Dlatego też dzieci z grupy „Kotki” postanowiły zasiać rzeżuchę i owies, a także zasadziły fasolę oraz cebulkę. Poznały etapy rozwoju tych roślin, również tego co potrzebują do wzrostu. Dzieci codziennie obserwują rosnące roślinki, podlewają je i z dużym zainteresowaniem oczekują na ich wzrost.

https://we.tl/t-NRHXA5dH0z

Grupa Kotków 🐈

Dzień Kobiet w grupie Kotki

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. W tym dniu swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy z grupy Kotki podarowały dziewczynkom upominki oraz słodkie smakołyki. Natomiast chłopcy otrzymali czerwone tulipany, które przekazały swoim mamom w dniu ich święta. Nie zabrakło również pięknych kwiatów i podziękowań dla wszystkich Pań pracujących w naszym przedszkolu.

Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, starali się być uprzejmi, mili oraz pomocni.

Wszystkim kobietom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia, aby wszystkie dni mijały Wam radośnie :)

https://we.tl/t-YCH2QZyr5y

Kochani Kandydaci :)

Witryna kandydata – Zgłoś kandydaturę (lublin.eu)

Aby szybko się zapisać do naszego przedszkola, prosimy kliknąć w Link powyżej i rozpocząć procedurę rekrutacyjną :)

Marzec 2023
S M T W T F S
« Feb   Apr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Kategorie wydarzeń

  • Brak kategorii

Archiwalne grupy