Grupa III – 2019

Zabawy edukacyjne z Darami Froebla – cd.

Grupa III Kotki podczas wykonywania zadania Znajdź odpowiedni szereg – zabawy z darem 7 w ramach projektu „PogłówkujMy”.
Na początek wspólnie układaliśmy 3 szeregi z figur z Daru 7: wybrane chętne dzieci układały po 3 figury podane przez n-la (ćwiczenie uwagi, pamięci, utrwalanie figur), a następnie wskazywały szereg spełniający podany warunek (np. „Wskażcie szereg, w którym nie ma białych figur”). Po tym dzieci w grupach 4-osobowych przy dywanikach układały własne szeregi z 7 figur, a następnie podawały kolejno warunek, a pozostali mieli odgadnąć i wskazać szereg, który ten warunek spełniał. U niektórych dzieci szeregi przyjmowały kształty – tęczy, rakiety, pojazdu itp. ;)

Świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny

21. marca z okazji Pierwszego Dnia Wiosny grupa III „Kotki” wzięła udział w wiosennym marszu zorganizowanym przez zaprzyjaźnione Kubusiowe Przedszkole nr 33. Barwny pochód przedszkolaków z przedszkoli w dzielnicy LSM wyruszył spod Domu Kultury LSM w kierunku placu z rakietą. Dzieci i panie szły alejkami osiedlowymi z Marzannami, kolorowymi kwiatami, motylami i samodzielnie zrobionymi tulipanami, śpiewając wiosenne piosenki i wywołując wiele radości i sympatii wśród przechodniów, Na zakończenie świętowania Marzanny „odleciały” w Kosmos słynną rakietą, aby zima już do nas nie wróciła, a przedszkolaki ozdobiły kolorowymi dekoracjami plac zabaw. Teraz czekamy tylko na cieplejsze wiosenne dni i słoneczną pogodę :)

Edukacyjne zabawy z darami Froebla w grupie Kotków

Grupa III Kotki podczas wykonywania zadania Zabawy logiczne z wykorzystaniem piłeczek z daru 1 w ramach realizacji projektu „PogłówkujMy”. Dar 1 zastąpiliśmy darem 7. Dzieci najpierw ułożyły niebieską rybkę, która przepłynęła ocean wg wierszyka. Potem układały wg poleceń kolejne rybki, a przy tym określały ich kolejność – która jest pierwsza, ostatnia, która jest niebieska, za jaką rybką płynie pomarańczowa itp. Było to doskonałe ćwiczenie do określania kolejności, stosowania liczebników porządkowych i określania stosunków przestrzennych.

Ogródek w Grupie Kotków

W piątek 17.03 w naszym ogródku w sali posadziliśmy cebulkę dymkę. Każdy posadził własną i podpisał swój kubeczek. Teraz będziemy obserwować, kiedy pojawią się pierwsze szczypiorki.

Świętujemy Dzień Kota w przedszkolu

W piątek 17. lutego świętowaliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Kota. W Grupie Kotków dzieci poznawały nowe informacje i ciekawostki o kotach, np. że każdy kot ma inaczej ukształtowany nos, tak jak każdy z nas ma niepowtarzalne linie papilarne. Dzieci wspólnie bawiły się przyniesionymi z domu maskotkami, wysłuchały bajki „Chory kotek”, bawiły się też w koty czworakując, miaucząc i pokazując koci grzbiet i w wesołą zabawę w „polowanie i łapanie myszki na włóczkę. Dzieci ćwiczyły także swoją buzię i język razem z Kotem Felusiem. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe medale oraz książeczki z zadaniami.

TŁUSTY CZWARTEK W PRZEDSZKOLU ;)

W czwartek 16. lutego świętowaliśmy Tłusty Czwartek. Na zdjęciach grupa 3 podczas degustacji pączków z różnym nadzieniem. Jak oceniły przedszkolaki: Wszystkie pączki są pycha i palce lizać! ;)

Wycieczka do Radia Lublin

13. lutego przypadał Światowy Dzień Radia. Z tej okazji Grupa 3 Kotki wybrała się na wycieczkę do Radia Lublin. Podczas wycieczki przedszkolaki zwiedzały wnętrza radia i poznały pracujące tam osoby.
Pracownikom Radia z okazji Ich święta życzymy samych dobrych wiadomości! :)

Wycieczka Grupy III do Biblioteki

W piątek 3. lutego Grupa III wybrała się na wycieczkę do Filii nr 13 MBP przy ul. Grażyny. Oddaliśmy książki: „Niezwykłe przygody dziesięciu skarpetek” i „Pettson i Findus”. Wręczyliśmy też nasze rysunki do ostatnio czytanych opowiadań i baśni. Pan Adam – bibliotekarz podarował nam za to piękne zakładki do książek. Potem przyglądaliśmy się, jak wygląda zwracanie książek i wypożyczanie i wysłuchaliśmy opowieści o Tupciu Chrupciu, który nie chciał pójść do przedszkola. Na koniec Kubuś wybrał dla nas książki, które wypożyczyliśmy do czytania w przedszkolu. Postaramy się o nie bardzo dbać ;)

Gość w przedszkolu

W czwartek 2.02 gościliśmy w przedszkolu Tatę Róży, który przyszedł z gitarą. Opowiedział o swojej przygodzie z nauką gry na tym instrumencie, a potem zaprosił wszystkie przedszkolaki do słuchania i wspólnego śpiewu. Nasz gość ogłosił też dwa konkursy, w których należało odgadnąć, od czego pochodzi gitara i zadać najciekawsze pytanie. I tak oto dowiedzieliśmy się, że początek dał gitarze łuk, a najciekawsze pytanie dotyczyło magicznych „pokręteł” na główce instrumentu. Gratulujemy Oli z „zerówki” i Witusiowi z gr. III. Na koniec spotkania przedszkolaki mogły spróbować samodzielnie zagrać na gitarze „połówce”. Dziękujemy Tacie Róży za bardzo ciekawe spotkanie ;)

Przedstawienie świąteczne „Porwanie Świętego Mikołaja”

W środę 7. grudnia, w dzień po odwiedzinach Świętego Mikołaja przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. „Porwanie św. Mikołaja”. Mimo, że tytuł zwiastował świąteczną katastrofę, wszystko dobrze się skończyło: pracowite elfy wraz z grupą detektywistyczną odnalazły św. Mikołaja, który odwiedził dzieci i przyniósł im prezenty. Dzieciom bardzo podobał się spektakl. Serdecznie dziękujemy artystom za przepiękne przedstawienie;)

Świętowaliśmy „Dzień Pluszowego Misia”

„Czy to jutro, czy to dziś – wszystkim jest potrzebny miś”. W piątek 25 XI dzieci ze wszystkich grup uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim dużym lub małym pluszowym przyjacielem lub z misiowymi akcesoriami np. opaską. Wspólną zabawę w misiowej krainie rozpoczęły pokazy dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi, a następnie tańce z misiami. Nie zabrakło oczywiście też zagadek o leśnych przyjaciołach misia. Dzieci bawiły się przy piosenkach: „Jestem sobie mały misio” czy „Pokochaj pluszowego misia” wykorzystując do tego chustę animacyjną. A na koniec – wspólne pamiątkowe zdjęcie z pluszowymi misiami!

Pierwszy bałwanek w przedszkolnym ogrodzie.

w czwartek 24. XI spadł pierwszy śnieg. Nasz przedszkolny gródek wyglądał zupełnie jak baśniowa kraina! Oczywiście nie mogło zabraknąć … śniegowego Bałwana! Jak Wam się podoba bałwanek „Jeżyków” i „Żyrafek”?

Rodzinny piknik w Grupie III „KOTKI”

W środę 12.10 w Grupie III „Kotki” odbył się Rodzinny Piknik Integracyjny. Podczas spotkania rodzice wraz z dziećmi uczestniczyli w zabawach integracyjnych, w grze terenowej z mapą „Szukamy skarbu”, w której kierując się wskazówkami na mapie i rozwiązując zadania zmierzali do ukrytego skarbu oraz w warsztatach plastycznych, podczas których dzieci wspólnie z rodzicami wykonywały zabawki do Ogrodu sensorycznego przed budynkiem przedszkola. Podczas pikniku na dzieci czekały też niespodzianki – pokazy wybuchów wulkanu i pyszna pizza!

Dzień Chłopca w Grupie III „KOTKI”

W piątek 30.09 świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Chłopca. Wszystkiego Najlepszego dla wszystkich chłopców ;)

Dzień ziemniaka

W czwartek 29.09 obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Ziemniaka. Z tej okazji każda grupa przygotowała ziemniaczane atrakcje. Nietypowe święto zakończyło się wspólnymi odwiedzinami i wymianą doświadczeń pomiędzy grupami.

Strona 1 z 612345...Ostatnia »
Marzec 2023
S M T W T F S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Kategorie wydarzeń

  • Brak kategorii

Archiwalne grupy