Grupa III – 2019

Zajęcia z Fundacją EX LEGE

W czwartek 26. października Grupa III „Kotki” i grupa IV „Sówki” wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez Panią z Fundacji EX LEGE – organizacji działającej na rzecz ochrony praw zwierząt. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak działa fundacja i czym się zajmuje na co dzień. Dzieci dowiedziały się także, jak opiekować się zwierzakiem w domu, oglądały przybory dla psów i kotów, takie, jak np. odpowiednie obroże czy smycze.

Jesienny Koncert Muzyczny – zapoznanie z fletem poprzecznym

W poniedziałek 9. października przedszkolaki ze wszystkich grup wzięły udział w Koncercie Muzycznym, podczas którego poznały budowę i brzmienie fletu poprzecznego, słuchały i bawiły się przy utworach muzyki poważnej i piosenkach o tematyce jesiennej, a przy okazji przypomniały dary jesieni z lasu, sadu i ogrodu.

Występy uczennic Ogniska Baletowego w naszym przedszkolu

Ekozbiórka zużytych baterii

W poniedziałek 11.09 przedszkolaki z Grupy III Kotki i Grupy IV Sówki uczestniczyły w akcji ekologicznej „Ekozbiórka zużytych baterii”. W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola zużyte baterie, które następnie oddały w punkcie zbiórki przed Wydziałem Ochrony Środowiska UM Lublin przy ul. Zana 38. Poprzez udział w akcji dzieci dowiedziały się, jak bardzo szkodliwe są baterie dla środowiska i że należy je zbierać do specjalnie oznakowanych pojemników.

Przygotowujemy Laurki

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki przedszkolaki z Grupy 3 przygotowały laurki z życzeniami dla pań – podopiecznych Domu Pomocy Społecznej przy ul. Archidiakońskiej. Mamy nadzieję, że rękodzieło przedszkolaków przyniesie im dużo radości ;)

Projekt „PogłówkujMy”

W Grupie III „Kotki” kwietniowe zadania z projektu „PogłówkujMy” – gra przypominająca „kółko – krzyżyk” z wykorzystaniem froeblowskiego Daru 10 i gra „Ostatnia liczba” z wykorzystaniem planszy 6×6 i zestawu liczb 1-10.

Spotkanie z Panem Adwokatem

W piątek 14.04.2023r w grupie III „Kotki” i w grupie IV „Sówki” odbyło się spotkanie z Panem Adwokatem, podczas którego zaproszony Gość zaprezentował swój strój i opowiedział o zawodzie adwokata. Przedszkolaki wysłuchały także czytanej przez Pana Kamila książki pt. „Leśne sprawy Misia adwokata” oraz poznały symbol sądów – Temidę. Spotkanie było też okazją do utrwalania zwrotów grzecznościowych oraz zasad kulturalnego zachowania. Bardzo dziękujemy Panu Kamilowi za odwiedziny i przybliżenie wykonywanego zawodu ;)

Warsztaty wielkanocne w Grupie III – „Kotki”

We wtorek 4.04.2023r w Grupie III „Kotki” odbyły się Warsztaty Wielkanocne z udziałem zaproszonych rodziców. Podczas spotkania przedszkolaki zaprezentowały inscenizację „Zwyczaje wielkanocne”, chętni rodzice opowiadali o zwyczajach wielkanocnych z czasów swojego dzieciństwa, a następnie dzieci wraz z rodzicami wykonały wielkanocne koszyczki. Dziękujemy serdecznie rodzicom za przybycie i wspólne działania z dziećmi ;)

Zabawy edukacyjne z Darami Froebla – cd.

Grupa III Kotki podczas wykonywania zadania Znajdź odpowiedni szereg – zabawy z darem 7 w ramach projektu „PogłówkujMy”.
Na początek wspólnie układaliśmy 3 szeregi z figur z Daru 7: wybrane chętne dzieci układały po 3 figury podane przez n-la (ćwiczenie uwagi, pamięci, utrwalanie figur), a następnie wskazywały szereg spełniający podany warunek (np. „Wskażcie szereg, w którym nie ma białych figur”). Po tym dzieci w grupach 4-osobowych przy dywanikach układały własne szeregi z 7 figur, a następnie podawały kolejno warunek, a pozostali mieli odgadnąć i wskazać szereg, który ten warunek spełniał. U niektórych dzieci szeregi przyjmowały kształty – tęczy, rakiety, pojazdu itp. ;)

Świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny

21. marca z okazji Pierwszego Dnia Wiosny grupa III „Kotki” wzięła udział w wiosennym marszu zorganizowanym przez zaprzyjaźnione Kubusiowe Przedszkole nr 33. Barwny pochód przedszkolaków z przedszkoli w dzielnicy LSM wyruszył spod Domu Kultury LSM w kierunku placu z rakietą. Dzieci i panie szły alejkami osiedlowymi z Marzannami, kolorowymi kwiatami, motylami i samodzielnie zrobionymi tulipanami, śpiewając wiosenne piosenki i wywołując wiele radości i sympatii wśród przechodniów, Na zakończenie świętowania Marzanny „odleciały” w Kosmos słynną rakietą, aby zima już do nas nie wróciła, a przedszkolaki ozdobiły kolorowymi dekoracjami plac zabaw. Teraz czekamy tylko na cieplejsze wiosenne dni i słoneczną pogodę :)

Edukacyjne zabawy z darami Froebla w grupie Kotków

Grupa III Kotki podczas wykonywania zadania Zabawy logiczne z wykorzystaniem piłeczek z daru 1 w ramach realizacji projektu „PogłówkujMy”. Dar 1 zastąpiliśmy darem 7. Dzieci najpierw ułożyły niebieską rybkę, która przepłynęła ocean wg wierszyka. Potem układały wg poleceń kolejne rybki, a przy tym określały ich kolejność – która jest pierwsza, ostatnia, która jest niebieska, za jaką rybką płynie pomarańczowa itp. Było to doskonałe ćwiczenie do określania kolejności, stosowania liczebników porządkowych i określania stosunków przestrzennych.

Ogródek w Grupie Kotków

W piątek 17.03 w naszym ogródku w sali posadziliśmy cebulkę dymkę. Każdy posadził własną i podpisał swój kubeczek. Teraz będziemy obserwować, kiedy pojawią się pierwsze szczypiorki.

Świętujemy Dzień Kota w przedszkolu

W piątek 17. lutego świętowaliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Kota. W Grupie Kotków dzieci poznawały nowe informacje i ciekawostki o kotach, np. że każdy kot ma inaczej ukształtowany nos, tak jak każdy z nas ma niepowtarzalne linie papilarne. Dzieci wspólnie bawiły się przyniesionymi z domu maskotkami, wysłuchały bajki „Chory kotek”, bawiły się też w koty czworakując, miaucząc i pokazując koci grzbiet i w wesołą zabawę w „polowanie i łapanie myszki na włóczkę. Dzieci ćwiczyły także swoją buzię i język razem z Kotem Felusiem. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe medale oraz książeczki z zadaniami.

TŁUSTY CZWARTEK W PRZEDSZKOLU ;)

W czwartek 16. lutego świętowaliśmy Tłusty Czwartek. Na zdjęciach grupa 3 podczas degustacji pączków z różnym nadzieniem. Jak oceniły przedszkolaki: Wszystkie pączki są pycha i palce lizać! ;)

Wycieczka do Radia Lublin

13. lutego przypadał Światowy Dzień Radia. Z tej okazji Grupa 3 Kotki wybrała się na wycieczkę do Radia Lublin. Podczas wycieczki przedszkolaki zwiedzały wnętrza radia i poznały pracujące tam osoby.
Pracownikom Radia z okazji Ich święta życzymy samych dobrych wiadomości! :)

Strona 1 z 612345...Ostatnia »
Marzec 2024
S M T W T F S
« Feb    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kategorie wydarzeń

  • Brak kategorii

Archiwalne grupy