Grupa IV – 2018

Wycieczka Grupa IV „Sówki” do Szkoły Podstawowej nr 29

We wtorek 21 listopada dzieci z grupy IV „Sówki” udały się do Szkoły Podstawowej Nr 29, aby wziąć udział w lekcji, w czasie której była wykorzystana tablica interaktywna. Dzieci pracując na takiej tablicy układały puzzle, kolorował obrazek według kodu, dobierały napisy do fragmentów obrazka oraz grały w memory.

Obchodziliśmy w przedszkolu Święto Niepodległości

Dnia 10. listopada świętowaliśmy w przedszkolu Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci z grupy IV „Sówki” wystąpiły dla kolegów z młodszych grup w przedstawieniu pt. „Jesteśmy Polakami”.
Podczas występu wszystkie dzieci odśpiewały wspólnie Hymn Polski. Przedszkolaki wykonały też okolicznościowe prace plastyczne przedstawiające polskie symbole narodowe oraz piękno naszej ojczyzny.

Grupa IV na zajęciach z Ozobotami w SP 29

W poniedziałek 6. listopada dzieci z grupy IV „Sówki” były w Szkole Podstawowej nr 29, gdzie uczestniczyły w lekcji i w zajęciach z Ozobotami. Dzieci poznały zasady działania Ozobotów, sposoby budowania tras i rodzaje komend, a następnie w grupach konstruowały wspólne trasy i testowały je z wykorzystaniem małych robotów. Przedszkolakom asystowali starsi koledzy z klasy III.

Wycieczka Grupy IV do Szkoły Muzycznej

W dniu 31.10.2023r dzieci z grupy IV wybrały się na wycieczkę do Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego  w Lublinie aby wziąć udział w koncercie pt. „Inspiracje ludowe w polskiej muzyce klasycznej”. Przedszkolaki wysłuchały utworów o charakterze ludowym granych przez uczniów tej szkoły. Usłyszeć można było: fortepian, skrzypce, akordeon, flet, klarnet. Dzieci poznały także polskie tance narodowe. 

Zajęcia z Fundacją EX LEGE

W czwartek 26. października Grupa III „Kotki” i grupa IV „Sówki” wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez Panią z Fundacji EX LEGE – organizacji działającej na rzecz ochrony praw zwierząt. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak działa fundacja i czym się zajmuje na co dzień. Dzieci dowiedziały się także, jak opiekować się zwierzakiem w domu, oglądały przybory dla psów i kotów, takie, jak np. odpowiednie obroże czy smycze.

Grupa IV „Sówki” na pokazach fizycznych w Szkole

W poniedziałek 23. października grupa „Sówki” była w Szkole Podstawowej nr 29 na lekcji fizyki i na pokazach fizycznych. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w pokazach, które przybliżały dzieciom pojęcia atomu, ładunku elektrycznego, energii i światła. Jak stwierdziły przedszkolaki, już wiedziały wcześniej o istnieniu takiej „magii” ;) Przy okazji wycieczki utrwalaliśmy zasady zachowania w szkole i zasady bezpiecznego zachowania w pobliżu i na przejściu dla pieszych.

Grupa IV „Sówki” na wystawie grzybów

W czwartek 19. października grupa IV „Sówki” była na wystawie edukacyjnej „Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia” zorganizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną przy ul. Uniwersyteckiej. Podczas wystawy przedszkolaki uczestniczyły w prelekcji na temat budowy i różnorodności grzybów, zasad bezpiecznego grzybobrania oraz potrzeby ochrony grzybów. Dzieci miały też okazję obejrzeć z bliska i porównać wygląd grzybów jadalnych i często bardzo podobnych do nich grzybów niejadalnych lub trujących.

Spotkanie z absolwentkami naszego przedszkola

We wtorek 17. października w grupie „Sówek” gościły absolwentki naszego przedszkola – Zuzia i Marysia, obecnie uczennice klasy 7. Starsze koleżanki opowiedziały zerówkowiczom o swoich wspomnieniach z przedszkola, o szkolnych obowiązkach. Pokazały też podręczniki, z których się uczą i swoje zeszyty. Co ciekawe, w podręczniku do geografii do klasy 7 znaleźliśmy tematy o lesie i my też się uczymy właśnie o lasach ;)

Jesienny Koncert Muzyczny – zapoznanie z fletem poprzecznym

W poniedziałek 9. października przedszkolaki ze wszystkich grup wzięły udział w Koncercie Muzycznym, podczas którego poznały budowę i brzmienie fletu poprzecznego, słuchały i bawiły się przy utworach muzyki poważnej i piosenkach o tematyce jesiennej, a przy okazji przypomniały dary jesieni z lasu, sadu i ogrodu.

Wycieczka grupy IV „Sówki” do Skansenu

W czwartek 5. października grupa IV „Sówki” uczestniczyła w wycieczce do Skansenu i w lekcji muzealnej „Ginące zawody”. Podczas spotkania dzieci zwiedziły młyn i poznały pracę młynarza. Następnie odwiedziły kuźnię kowala, gdzie oglądały pokaz podkuwania konia oraz narzędzia pracy kowala i przedmioty, które wytwarzał. Potem przedszkolaki obejrzały izbę, w której pracował olejarz i poznały proces wytwarzania oleju z rozgniecionych ziaren rzepaku. Na koniec odwiedziły chatę garncarza i izbę, w której wytwarzał z gliny naczynia, garnki, patelnie i zabawki. Wycieczka przeniosła dzieci w czasy sprzed 100 lat.

Wycieczka Grupy IV „Sówki” do szkoły

W środę 4. października Grupa IV „Sówki” uczestniczyła w wycieczce do Szkoły Podstawowej nr 29 w Lublinie. Po przywitaniu z panią Beatą, nauczycielką klas młodszych zerówkowicze poznawali bliżej szkołę: świetlicę, stołówkę, sekretariat, pokój psychologa i pedagoga oraz bibliotekę, w której na dzieci czekały przygotowane przez Panią Grażynkę zabawne wierszyki oraz ilustracje i zagadki nawiązujące do popularnych bajek. Podczas wycieczki odwiedziliśmy także klasę I i naszych ubiegłorocznych kolegów, teraz już uczniów klasy I ;)

Świętowaliśmy Dzień Chłopaka

W piątek 29.09 świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Chłopaka. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich chłopców!

Dzień Chłopaka w grupie „Sówek”

Zawody sportowe 3xR

We wtorek 26.09 grupa IV „Sówki’ uczestniczyła w zawodach sportowo – rekreacyjnych 3xR „Ruch-Radość-Rozrywka” organizowanych przez AZS Lublin. W zawodach brało udział 21 drużyn. Każda drużyna miała do wykonania 8 zadań, m.in.: tor przeszkód, bieg z balonem, strzały na bramkę, rzut przez siatkę, bieg w worku. Nasi zawodnicy w niektórych konkurencjach uzyskali najwyższy wynik spośród startujących. Ostatecznie nasza drużyna zajęła 8. miejsce. Gratulujemy sportowcom i kibicom na trybunach ;)

Wycieczka do szkoły

W poniedziałek 25.09 dzieci z grupy IV „Sówki” uczestniczyły w wycieczce do Szkoły Podstawowej nr 29. Po przywitaniu z Panią Beatą, nauczycielką klas młodszych, przedszkolaki wzięły udział w zabawach ruchowych i konkurencjach sportowych na boisku szkolnym, prowadzonych przez Panią Anię i Panią Różę.

Robimy sałatkę owocową

W piątek 22.09 przedszkolaki z grupy „Sówki” przygotowywały sałatkę z przyniesionych owoców. Przedtem dzieci nazywały owoce, rozpoznawały je różnymi zmysłami, przypominały, które spośród przyniesionych okazów rosną w Polsce, a które są egzotyczne, porównywały wygląd owoców tego samego gatunku, badały, jaki jest ich środek. Na zakończenie pokroiły składniki, wymieszały i degustowały samodzielnie przygotowaną sałatkę owocową. Zajęcia były także okazją do rozmowy o wartościach odżywczych owoców oraz zasadach higieny podczas przygotowywania posiłku.

Strona 1 z 912345...Ostatnia »
Listopad 2023
S M T W T F S
« Oct    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Kategorie wydarzeń

  • Brak kategorii

Archiwalne grupy