Grupa 2017

Pożegnanie przedszkola w grupie IV

W dniu 25.06 odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie przedszkola w grupie IV. Dzieci wystąpiły dla zaproszonych gości i rodziców, a po występach odbył się koncert muzyczny i wręczenie dyplomów i podziękowań dla dzieci i rodziców.

Drogie sześciolatki, pożegnaliście naszą grupę przedszkolną. Czeka na Was szkoła, nowi przyjaciele i wielki, ciekawy świat. Chcemy Wam przekazać najcenniejszy skarb: przyjazną dłoń, szczery uśmiech, otwarte serce. Życzymy Wam, aby każdy dzień spędzony w szkole był dla Was wspaniałą przygodą!

Link do nagrania z uroczystości: https://drive.google.com/file/d/1tiSAyLWzw0fQE4pAuFdn4SISU1yp7-hq/view?usp=sharing

Zakończenie zajęć szachowych

Spotkanie autorskie w przedszkolu

W środę 23 czerwca odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie autorskie pt. „Śpiewająca biblioteka” z Państwem Edytą i Robertem Zarębskimi. Pani Edyta opowiadała o swoim dzieciństwie i marzeniach, dzięki którym została pisarką. Pan Robert przeczytał fragment książki w formie scenki teatralnej. Następnie Pani Edyta stworzyła na oczach dzieci ilustrację. Na koniec Pan Robert przy pomocy akordeonu oraz śpiewu zabrał dzieci w świat piosenki, która opowiada o marzeniach i bibliotece. Dzieci brały czynny udział w śpiewaniu i akompaniamencie. Mali czytelnicy mieli także okazję kupić książki Pani Edyty Zarębskiej z Jej autografem. 

Rozstrzygnięcie konkursu „Mój ulubiony bohater z bajki”

W ostatnich dniach maja ogłosiliśmy konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców pt. „Mój ulubiony bohater z bajki”. Do konkursu przystąpiło 12 dzieci, które przygotowały wraz z rodzicami prace plastyczne w różnych technikach. Prace konkursowe nawiązywały do ulubionych bohaterów bajek dla dzieci.
Serdecznie gratulujemy wszystkim autorom.  Prace nadesłane na konkurs pokazują, że dzieciom bliski jest świat bajek i bajkowych postaci. Bardzo nas cieszy także udział w konkursie rodziców. Świat bajek – tak bliski dzieciom – to nie tylko świat wyobraźni i fantazji, ale także świat uczuć i emocji, po którym najlepszym przewodnikiem jest właśnie dorosły.

Występ Grupy IV z okazji Święta Mamy i Taty

W środę 9. czerwca w Grupie IV odbyła się uroczystość z okazji Święta Mamy i Taty. Przedszkolaki wystąpiły dla swoich rodziców przedstawiając baśń pt. „Kopciuszek” na motywach „Bajek Samograjek” J. Brzechwy. Po występie przedszkolaki wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki.

Poniżej link z Dnia Mamy i Taty i przedstawienia „Kopciuszek”:
https://sway.office.com/02OCHP369f1kvGbi?ref=Link
https://drive.google.com/file/d/1bV7XhilJSdvavLSnNpbQYZGQ4_u9dXFX/view?usp=drive_web

Grupa IV z wizytą w kuźni

W poniedziałek 7. czerwca grupa IV uczestniczyła w wycieczce do Kuźni w Wojciechowie. Podczas spotkania przedszkolaki poznały zawód kowala, obserwowały jego pracę, używane narzędzia i przedmioty, które wytwarza. Dowiedziały się także, jakie było znaczenie pracy kowala w dawnych czasach i współcześnie.

Wycieczka do Mini Zoo w Wojciechowie

W poniedziałek 7. czerwca wszystkie grupy wybrały się na wycieczkę do Mini Zoo w Wojciechowie. Piękna, słoneczna pogoda zachęcała do wędrówki po Zoo i bliższego zapoznania ze zwierzętami z różnych stron świata. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały dzikiem zwierzęta – ich wygląd, sposób poruszania się. Dla niektórych była to pierwsza wyprawa do Zoo. Starsze przedszkolaki miały okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas odczytywania informacji o zwierzętach i ostrzeżeń na ogrodzeniach. A po wędrówce – oczywiście przerwa na małe co nieco. Ależ wszystko było pyszne ;)

Spotkanie z pszczelarzem

W marcu odwiedził nas w przedszkolu Pan Pszczelarz – a prywatnie Tata Michała z Gr. IV. Pan pszczelarz pokazał budowę ula w środku oraz narzędzia pracy pszczelarza: podkurzacz, dłuto, ramki, elementy stroju. Opowiedział i pokazał czynności wykonywane przez pszczelarza; wiele z tych prac przedszkolaki miały możliwość wykonać samodzielnie. Na koniec spotkania dzieci wykonały świece z parafiny.
Bardzo dziękujemy Tatusiowi Michała za wspaniałe spotkanie!

Koncert muzyczny 17.marca

Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Piękna zima”

Bardzo miło nam poinformować o sukcesie naszych przedszkolaków z Grupy IV w konkursie plastycznym „Piękna zima”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 29.

I miejsce:
Natalia Gomółka
Gabrysia Paszkowska
Hubert Wieruszewski

II miejsce:
Ivo Vasilev

III miejsce:
Jakub Mędraś
Kacper Nowogrodzki
Tymon Pojasek
Halinka Puła

Wyróżnienie:
Maja Godlewska
Kinga Wierusz-Kowalska

Serdecznie gratulujemy naszym Artystom i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac konkursowych nadesłanej przez Organizatorów: https://view.genial.ly/602eaae6657afd0d71120570/presentation-podsumowanie-konkursu-plastycznego-piekna-zima

W poszukiwaniu znaków wiosny…

Mimo wyższych temperatur wciąż pamiętamy o ptakach i odwiedzamy karmniki. Podczas spacerów bacznie się jednak rozglądamy w poszukiwaniu znaków zbliżającej się wiosny. Nawet zauważyliśmy już pierwsze jej oznaki!

Zakładamy wiosenny ogródek

Wraz z nastaniem pierwszych marcowych dni 6-latki założyły w sali zielony ogródek. Znalazły się w nim rukola, koperek, rzeżucha i cebula na szczypior. Wyznaczyliśmy dyżurnych od Kącka Przyrody, którzy dbają o nasze hodowle. Już wkrótce zaprosimy was do naszego ogródka ;)

Odwiedzamy osiedlowy karmnik

Odwiedziliśmy nasz znajomy karmnik, którym opiekowaliśmy się jeszcze w Grupie Maluszków. W środku było pusto! Ani jednego ziarenka! Ale zauważyliśmy wiszącą siatkę po karmie dla ptaków. Jak to dobrze, że inni także pamiętają o ptakach zimą ;) Od nas ptaszki dostały dużo smakołyków, nawet żurawinę!

Zabawy zimowe przedszkolaków

Robimy ozdoby świąteczne i kartki

W okresie przedświątecznym Grupa III i IV przygotowywały ozdoby świąteczne oraz kartki dla podopiecznych lubelskich domów pomocy społecznej. Mamy nadzieję, że prace dzieci sprawią innym wiele radości.

Strona 1 z 1012345...10...Ostatnia »
Marzec 2024
S M T W T F S
« Feb    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kategorie wydarzeń

  • Brak kategorii

Archiwalne grupy