Grupa I – 2020

Zakończenie zajęć szachowych

Spotkanie autorskie w przedszkolu

W środę 23 czerwca odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie autorskie pt. „Śpiewająca biblioteka” z Państwem Edytą i Robertem Zarębskimi. Pani Edyta opowiadała o swoim dzieciństwie i marzeniach, dzięki którym została pisarką. Pan Robert przeczytał fragment książki w formie scenki teatralnej. Następnie Pani Edyta stworzyła na oczach dzieci ilustrację. Na koniec Pan Robert przy pomocy akordeonu oraz śpiewu zabrał dzieci w świat piosenki, która opowiada o marzeniach i bibliotece. Dzieci brały czynny udział w śpiewaniu i akompaniamencie. Mali czytelnicy mieli także okazję kupić książki Pani Edyty Zarębskiej z Jej autografem. 

„Poranek z książeczką” w grupie Maluszków

W kolejnym środowym „Poranku z książeczką” gościliśmy mamę Mikołaja D. Dziękujemy za wizytę!

„Poranek z książeczką” w Maluszkach.

W środę, 16 czerwca, w ramach „Poranków z książeczką” odwiedziła nas Pani Grażyna Gliwka – babcia Antosia. Przeczytała dzieciom ciekawe książeczki i obdarowała dzieci upominkami. Serdecznie dziękujemy!

Urodziny Antosia

W dniu 14 czerwca 2021r. świętowaliśmy w grupie Maluszków urodziny Antosia. 

Poranki z książeczką w grupie Maluszków

W grupie Maluszków w środowe poranki gościliśmy kolejne mamy, które czytały dzieciom ciekawe książki. Dziękujemy mamie Witka i Klary. 

Rozstrzygnięcie konkursu „Mój ulubiony bohater z bajki”

W ostatnich dniach maja ogłosiliśmy konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców pt. „Mój ulubiony bohater z bajki”. Do konkursu przystąpiło 12 dzieci, które przygotowały wraz z rodzicami prace plastyczne w różnych technikach. Prace konkursowe nawiązywały do ulubionych bohaterów bajek dla dzieci.
Serdecznie gratulujemy wszystkim autorom.  Prace nadesłane na konkurs pokazują, że dzieciom bliski jest świat bajek i bajkowych postaci. Bardzo nas cieszy także udział w konkursie rodziców. Świat bajek – tak bliski dzieciom – to nie tylko świat wyobraźni i fantazji, ale także świat uczuć i emocji, po którym najlepszym przewodnikiem jest właśnie dorosły.

Wycieczka do Mini Zoo w Wojciechowie

W poniedziałek 7. czerwca wszystkie grupy wybrały się na wycieczkę do Mini Zoo w Wojciechowie. Piękna, słoneczna pogoda zachęcała do wędrówki po Zoo i bliższego zapoznania ze zwierzętami z różnych stron świata. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały dzikiem zwierzęta – ich wygląd, sposób poruszania się. Dla niektórych była to pierwsza wyprawa do Zoo. Starsze przedszkolaki miały okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas odczytywania informacji o zwierzętach i ostrzeżeń na ogrodzeniach. A po wędrówce – oczywiście przerwa na małe co nieco. Ależ wszystko było pyszne ;)

Światowy Dzień Ziemi i Światowy Dzień Książki w grupie I

Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych grupa I uczciła Dzień Ziemi nie w czwartek 22 kwietnia ale w piątek 23 kwietnia. Z zachowaniem  zasad bezpieczeństwa dzieci posprzątały teren w okolicy przedszkola. Po pracy, w ramach uczczenia Dnia Książki maluszki podczas odpoczynku poobiedniego wysłuchały bajki pt. „Krowa Mu buduje”. Książkę przyniósł Witek, któremu dziękujemy.

Urodziny Wiktora

Strona 1 z 3123
Wrzesień 2021
M T W T F S S
« Aug    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Kategorie wydarzeń

  • Brak kategorii

Archiwalne grupy