Grupa II – 2019

Zakończenie zajęć szachowych

Spotkanie autorskie w przedszkolu

W środę 23 czerwca odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie autorskie pt. „Śpiewająca biblioteka” z Państwem Edytą i Robertem Zarębskimi. Pani Edyta opowiadała o swoim dzieciństwie i marzeniach, dzięki którym została pisarką. Pan Robert przeczytał fragment książki w formie scenki teatralnej. Następnie Pani Edyta stworzyła na oczach dzieci ilustrację. Na koniec Pan Robert przy pomocy akordeonu oraz śpiewu zabrał dzieci w świat piosenki, która opowiada o marzeniach i bibliotece. Dzieci brały czynny udział w śpiewaniu i akompaniamencie. Mali czytelnicy mieli także okazję kupić książki Pani Edyty Zarębskiej z Jej autografem. 

Rozstrzygnięcie konkursu „Mój ulubiony bohater z bajki”

W ostatnich dniach maja ogłosiliśmy konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców pt. „Mój ulubiony bohater z bajki”. Do konkursu przystąpiło 12 dzieci, które przygotowały wraz z rodzicami prace plastyczne w różnych technikach. Prace konkursowe nawiązywały do ulubionych bohaterów bajek dla dzieci.
Serdecznie gratulujemy wszystkim autorom.  Prace nadesłane na konkurs pokazują, że dzieciom bliski jest świat bajek i bajkowych postaci. Bardzo nas cieszy także udział w konkursie rodziców. Świat bajek – tak bliski dzieciom – to nie tylko świat wyobraźni i fantazji, ale także świat uczuć i emocji, po którym najlepszym przewodnikiem jest właśnie dorosły.

Wycieczka do Mini Zoo w Wojciechowie

W poniedziałek 7. czerwca wszystkie grupy wybrały się na wycieczkę do Mini Zoo w Wojciechowie. Piękna, słoneczna pogoda zachęcała do wędrówki po Zoo i bliższego zapoznania ze zwierzętami z różnych stron świata. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały dzikiem zwierzęta – ich wygląd, sposób poruszania się. Dla niektórych była to pierwsza wyprawa do Zoo. Starsze przedszkolaki miały okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas odczytywania informacji o zwierzętach i ostrzeżeń na ogrodzeniach. A po wędrówce – oczywiście przerwa na małe co nieco. Ależ wszystko było pyszne ;)

Obchody Dnia Ziemi w Grupie II

Koncert muzyczny 17.marca

Rozmawiamy o zwiastunach wiosny

W tym tygodniu rozmawiamy o zwiastunach wiosny. Rozpoznajemy i opisujemy kwiaty, korzystamy podczas zajęć z darów Froebla.

W oczekiwaniu na wiosnę..

W oczekiwaniu na wiosnę.. grupa II dzielnie tworzy piękne wiosenne prace plastyczne.

Spacer Maluszków i Średniaków

Przygoda z wodą w grupie Średniaków

 „PRZYGODA Z WODĄ” – zajęcia metodą projektów i F.Froebla. Dzieci podczas zajęć zastanawiały się nad wszystkim co związane jest z wodą, a także przyglądały się różnym doświadczeniom z wodą w roli głównej. W kąciku twórczym dzieci stworzyły „Wodne stworki”; w kąciku badawczym sprawdzały co pływa, a co tonie; w kąciku gospodarczym uczyły się nalewać wodę do szklanki, określały smak, zapach; w kąciku darów układały kropelki.

Strona 1 z 512345
Wrzesień 2021
M T W T F S S
« Aug    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Kategorie wydarzeń

  • Brak kategorii

Archiwalne grupy