Grupa 2016

Warsztaty Małego Chemika

Czy udało wam się kiedyś wypuścić Alladyna? A może ktoś wie, jak zrobić pastę do zębów dla słonia? I jak to możliwe, że przezroczysty płyn staje się w mgnieniu oka… granatowy! Czy to czary? Podczas warsztatów chemicznych przedszkolaki zgłębiały tajniki reakcji chemicznych…

W sklepie – wycieczka w poszukiwaniu produktów ekologicznych

Dzieci z gr.IV wybrały się do pobliskiego sklepu w poszukiwaniu produktów oznaczonych specjalnym, zielonym znaczkiem. Po obejrzeniu produktów i wysłuchaniu opowiadań o ekologicznej hodowli i uprawie starszaki narysowały swoje przemyślenia na kartce.

Upominki dla Babci i Dziadka w gr. IV

Już od kilku dni praca wre……..Upominki dla dziadków są trudne do wykonania i wieloetapowe: zebranie materiału, lepienie, napełnianie, zakręcanie, ozdabianie…..tak, tak, nie lada zadanie, trochę gorącego kleju, trochę ” pachnącego” lakieru i może się uda. Zobaczymy za kilka dni, jak Babcia z Dziadziem odwiedzą nas w przedszkolu :)

Starszaki w Szkole Podstawowej Nr 29

Kolejny raz dzieci sześcioletnie wybrały się na zajęcia do szkoły. Tym razem zostały zaproszone do klasy III gdzie poznały nowy sposób kodowania zadań na kratownicy. Bardzo im spodobała się ta metoda. Odwiedziliśmy także bibliotekę, gdzie zobaczyliśmy jak wypożycza się książki i jakie obowiązują tutaj zasady. A na koniec zajęcia w szkolnej świetlicy. Tutaj wykonaliśmy myszki z kolorowego papieru. Było ciekawie, interesująco i jeszcze tam pójdziemy…… :) DZIĘKUJEMY

Matematyczne działania w gr. IV

Starszaki poznały składowe liczby 5 na podstawie zadań z treścią. Bardzo dobrze poszło samo dodawanie, trochę trudniej było to zobrazować, zwłaszcza sumę liczb. Ale po dokładniejszym wyjaśnieniu wszystkie dzieci super sobie poradziły…..ufffff :)

Bal karnawałowy w przedszkolu…

W czwartek 9. stycznia odbył się w przedszkolu Bal karnawałowy, w którym wzięły udział przedszkolaki ze wszystkich grup. Podczas balu przedszkolaki nie tylko wspaniale bawiły się przy muzyce, ale też uczestniczyły w konkursach oraz w pokazie karnawałowych strojów!

Przedszkolne kolędowanie

W czwartek 19. grudnia odbyło się spotkanie międzygrupowe. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Grupa III przedstawiła kolegom z innych grup jasełka „Hej kolęda kolęda”, a po nich zaprezentowały się przedszkolaki z Grupy IV i Średniaki z Grupy II, śpiewając kolędy i pastorałki.

Ubieranie choinki osiedlowej

W czwartek 19. grudnia Starszaki z gr. IV wzięły udział w lokalnej tradycji ubierania choinki osiedlowej. Kilka dni wcześniej, wraz z wychowawczyniami, przygotowały ozdoby z tworzyw nieprzemakalnych oraz nauczyły się okazjonalnych piosenek. Występ bardzo się podobał zgromadzonej publiczności :)

Przygotowujemy prace na konkurs

Na konkurs „Wesoła choinka” organizowany przez Przedszkole nr 12 nasze przedszkolaki przygotowały dwie prace – po jednej z Grupy III i IV, natomiast na konkurs „Choinka strojnisia”, organizowany przez Przedszkole im. Króla Maciusia I – dwie prace przygotowały dzieci z Grupy IV, trzy prace – z Grupy III i jedna – z Maluszków. Trzymamy kciuki za małych artystów!

Ozdoby świąteczne gr. IV

Strona 1 z 1812345...10...Ostatnia »
Wrzesień 2021
M T W T F S S
« Aug    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Kategorie wydarzeń

  • Brak kategorii

Archiwalne grupy